Emniyetten 'Kaçak Alkole' operasyon!..

28 Aralık 2021 Salı 14:28

Emniyetten 'Kaçak Alkole'  operasyon!..

Zonguldak'ta il ve ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen 106 işyeri denetlendi. Yapılan enetimlerde 456 litre Kaçak/Sahte alkol ele geçirilirdi.

Alınan bilgilere göre Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde 27 Aralık 2021 günü 14.00 ile 19.00 saatleri arasında ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan Kaçak/Sahte Alkol operasyonu kapsamında Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Merkezi ve İlçelerimizde alkol sunumu/satışı yapan toplam 106 işyeri denetlendi.

Kdz. Ereğli İlçemizde tespit edilen bir adet merdiven altı imalathanede çeşitli nitelikte toplam 400 litre sahte içki, sahte içki yapımı için özel imal edilmiş 4 adet kazan ile alkol damıtımında kullanılan çeşitli aparatlar, 1 adet pompalı tüfek, 1 adet havalı tüfek ve tüfek mermileri ele geçirilirken imalathane sahibi gözaltına alındı.

İl Merkezinde 9 şişe gümrük kaçağı alkollü içki ele geçirilerek 1 şahıs hakkında adli işlemlere başlanıldığı öğrenildi.

İl Merkezinde Tekel Bayii işleten bir şahıstan 556 litre tıbbi kullanım amaçlı etil alkol ele geçirilirken 3 şahsa adli işlemlere başlanıldığı öğrenildi.

Devrek İlçesinde 6 litre sahte içki ele geçirilerek 2 şahıs hakkında adli işlemlere başlanıldığı öğrenildi.

Kilimli İlçemizde bir adreste yapılan aramada 24 litre sahte içki ile 17 litre etil alkol ele geçirilerek 2 şahsa adli işlemlere başlanıldığı öğrenildi.

Ayrıca daha önceki tarihlerde icra edilen Zehir-1 ve Zehir-2 operasyonlarında İl Merkezi ve İlçelerimizde toplam 265 iş yeri denetlenmiş, usulsüz olarak tıbbı kullanım amaçlı etil alkol bulunduran 14 şahıstan, toplam 45 litre etil alkol ile 17 litre sahte içki ele geçirildi.

Yorumlar