Ereğli’de 2 köy ve 2 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı…

6 Haziran 2021 Pazar 22:20

Ereğli’de 2 köy ve 2 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı…

Ereğli’de 2 köy ve 2 mahallede muhtarlık seçimi yapıldı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çeşitli sebeplerden dolayı muhtarı bulunmayan mahallelerde ara seçime gidildi. İlçeye bağlı Aşağıkayalıdere Köyü ve Başören Köyü ile Belen Yenimahalle ve Kandilli Gökçeler Mahallesi’nde muhtarlık seçimi yapıldı.

Ereğli’de son 1 yıl içerisinde 4 muhtar hayatını kaybetti…

Son 1 yıl içinde ilçede 4 muhtarın hayatını kaybetmesi nedeniyle boş bulunan muhtarlık görevi için 2 köy ve 2 mahallede seçim heyecanı yaşandı.

Ereğli Belen Yenimahalle’de yapılan muhtarlık seçimini Servet Öztürk kazandı. İlçeye bağlı Başören Köyünde Temel Aldırmaz 118 oy alırken, Sadettin Sevim 165 oy alarak muhtarlığa seçildi. Aşağıkayalıdere Köyünde Nurettin Saraçoğlu muhtarlığa seçildi.

5 adayın yarıştığı Kandilli Beldesi Gökçeler Mahallesinde Ümit Şahin 164 oy ile muhtarlığa seçildi. Gökçeler Mahallesinde adaylığını koyan Hava Yavuz 123, Tarık Erdoğan 92, Mustafa Yıldırım 78 oy ve Cafer Yıldırım 53 oy aldı.

Seçmenler ve görevliler, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu

İçişleri Bakanlığı kararınca 81 il valiliğine gönderilen yazıda, YSK'nın talebi doğrultusunda seçimlerde görev alan ile seçmenlerin,  pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Yorumlar