Ereğli’nin parlayan yıldızı oldu…

6 Aralık 2020 Pazar 19:52

Ereğli’nin parlayan yıldızı oldu…

Ereğli’nin parlayan yıldızı oldu…

Karadeniz Ereğli Belediyespor altyapısında 6 yaşında futbol oynamaya başlayan Umutcan Akdeniz hem eğitim hem de futbol hayatında büyük başarılara imza atıyor.

Ereğlispor altyapısında futbol hayatına başlayan 12 yaşına geldiğinde Ankara Gençlerbirliği altyapısına seçilen Umutcan Akdeniz 8 yıl altyapıda mücadele ettikten sonra 2020-2021 sezonunda 2’inci lig temsilcisi Hacettepespor’da forma giymeye başladı. Azmi ve başarısıyla kariyerinde basamakları birer birer tırmanan genç futbolcu Karadeniz Ereğli’nin parlayan yıldızı oldu.

Genç futbolcu Umutcan Akdeniz’i annesi ve babası şu şekilde anlattı: “Umutcan Ereğli’yi ve bu şehrin insanlarını çok seven bir genç. Küçük bir çocukken top oynamayı o kadar çok severdi ki başka hiçbir oyuncak kabul etmezdi. Umutcan’ın en sevdiği yönü sorulan anne Serap Akdeniz şunları söyledi: “Her yönünü çok seviyorum ama özellikle çok vicdanlı ve merhametli bir genç Umutcan. Bizlerde Ereğli halkı olarak Umutcan Akdeniz ve onun gibi şehrimizin başarılı gençlerine çok teşekkür ederiz başarılarının devamını dileriz.”

Yorumlar